Sobota 04.05.2024, sv. Florián, Květoslav
Rubrika Farník 2/2006

PODĚKOVÁNÍ

Jako na každé stavbě, i na kaplích křížové cesty u Chudčic se podepsal zub času. Musíme připomenout, že o jednotlivé kaple se starají rodiny z Chudčic, a to často pečlivě a s láskou. Přes všechnu jejich snahu bylo nutné přikročit k celkové obnově kaplí. Byly obnoveny omítky a líčky, dále byly zpevněny a naimpregnovány stříšky kaplí, aby nedocházelo k zatékání do nich. Dešťová voda v jejich okolí byla odvedena drenážními hadicemi, aby kaple nezavlhaly. Dále byly pořízeny nové rámy a do nich byly zasazeny nové obrazy s výjevy umučení Krista. Konečně na vrchol každé kaple byl osazen nový kříž.

Naše poděkování náleží všem, kteří se na obnově této památky podíleli a to jak finančně nebo vlastní prací. Jednak rodinám z Chudčic pečujícím o jednotlivé kaple, dále pak Obecnímu úřadu Chudčice a Obecnímu úřadu Kníníčky a v neposlední řadě Úřadu Jihomoravského kraje za poskytnutou dotaci. A také všem sponzorům a všem farníkům, kteří se jakkoli podíleli na obnově nebo na přípravě a průběhu oslav 150 let od posvěcení této křížové cesty.

Otec Marek