Čtvrtek 02.05.2024, sv. Atanáš, Zikmund
Rubrika FARNÍK 1/09

CHCEŠ PROŽÍT VEČER V TICHÉ RADOSTI

Již tři roky se 13 až 15ti členná skupinka starších schází každých 14 dní na faře pod vedením otce Marka k modlitbě a poučení. Těšíme se vždycky na tyto večery naplněné klidem a soustředěním.

Naše setkání mají dvě části. V první se spojíme ve večerních chválách s celou církví. Jejich součástí jsou také přímluvy, ve kterých prosíme za naši farnost, děti, mladé, nemocné. Děkujeme za každý prožitý den, za všechno co jsme s Boží pomocí, mohli vykonat. Druhá část je poučná.Podrobně jsme rozebírali Desatero, modlitbu Otče náš, nebo otec Marek odpovídal na naše dotazy k aktuálním otázkám v životě církve, rozdíly v křesťanských církvích, dále jsme rozebírali sekty a jejich vliv na život lidí. Pro zpestření nám otec Marek promítl film o turínském plátně nebo putování po stopách Pána Ježíše ve Svaté zemi.

Každý večer je pro nás poznáním něčeho nového, rozšířením našich znalostí a hlavně nám pomáhá k poznání sebe sama, k prohloubení našeho vztahu k Bohu i k lidem.

Chtěli bychom touto cestou poděkovat otci Markovi za jeho čas a trpělivost, se kterou se nám věnuje. Možná něco z řečeného pozapomeneme, ale v mnohých životních situacích se náhle v paměti vybaví a pomohou nám podívat se na danou situaci z jiného úhlu.

Nejsme žádná uzavřená skupina a velice rádi mezi námi přivítáme nové tváře. Přijít může každý,kdo se chce zapojit do společné modlitby, rozšířit a prohloubit svoje znalosti ve víře.

M.B.