Pondělí 06.05.2024, sv. Jan Sarkander, Radoslav

PhDr. Vladimír Krátký
15.09.2002, kostel sv. Jakuba ve Veverské Bítýšce

uvítání nového faráře P. ThLic. Marka Hlávky

Důstojný pane faráři, Otče Marku! Ještě než začneme slavit první společnou mši svatou, dovolte mi, abych Vás jménem farníků mezi námi co nejsrdečněji přivítal. Vítat nového faráře – to už ve Veverské Bítýšce dlouho nebylo, neboť Váš předchůdce, náš milý Otec Stanislav, působil mezi námi skoro 26 let. Letos na jaře nás však opustil, Pán života a smrti jej povolal k sobě a my jsme rádi, že jsme se dnes po půl roce dočkali jeho nástupce. Když děti dostanou ve škole nového pana učitele, zcela jistě je hned napadne otázka: „Jaký asi bude?“ Je jasné, že něco podobného napadlo dnes také nás všechny zde shromážděné, a myslím, že nebudu daleko od pravdy, když řeknu, že i Vy si jistě podobně říkáte: „Jací asi budou? Jaká je ta farnost, do které přicházím?“ Odpověď na tuto otázku si jistě dáte časem sám, ale pro začátek bych Vám za nás všechny chtěl slíbit poslušnost a rád bych Vám také řekl, že ta podaná ruka je nejen na přivítanou, ale zároveň také jako nabídka ke spolupráci. Tak tedy ještě jednou: Buďte srdečně vítán!