Neděle 28.04.2024, sv. Petra Chanel, sv. Ludvík Maria Grignon z Montfortu, Vlastislav
Rubrika Živá slova

Děkuji Otče Stanislave

P. Mgr. RNDr. Miroslav Kazík
02.04.2002, kostel sv. Jakuba ve Veverské Bítýšce

smuteční projev za farnost Dyjákovice
zádušní mše svatá, pohřeb Mons. Stanislava Vídenského
(přepis zvukového záznamu)

Milý Otče Stanislave, milý Otče biskupe, spolubratři, přátelé. Děkuji Otci Stanislavovi za obec Dyjákovice, kde jsem nyní správcem. Otec Stanislav tam přišel 22. srpna 1949 a odešel 1. července 1976 po 27 letech. Když přišel do této obce, neměl ještě 30 let, když odcházel, měl 57. Strávil v této obci nejlepší léta, kdy má člověk nejvíce sil. V tom vidím velkou Boží přízeň pro tuto obec, že dostala takového kněze. Stejně tak, jako potom Veverská Bítýška na 25 let, kde jsem se s ním seznámil. Když přišel do Dyjákovic, bylo v náboženství přihlášeno kolem 180 dětí. Všechny je učil náboženství, a když se nyní s těmito starými lidmi setkávám občas, všichni na něho vzpomínají a jejich vzpomínka je živá. Ani po 50 letech nevybledla. A je to něco, co na mě silně působí. Děkuji i za sebe. Děkuji Otče Stanislave.