Pondělí 29.04.2024, sv. Kateřina Sienská, Robert
Rubrika Farník 3/2006

PUTOVÁNÍ ZA VÁNOČNÍ HVĚZDOU

Tak jsme se vydali za Vánoční hvězdou. Kdo? 36 dětí a několik maminek, které od začátku listopadu zkouší na faře vánoční hru s tímto názvem. Je to příběh o tom, co vše potká tři mudrce a jejich průvodce, než doputují za hvězdou. Pomáhat chodí pravidelně i některé odrostlejší „děti“.

Děti se už za tu dobu skamarádily a většina z nich už své role zná celé zpaměti. Maminky si jistě umí představit, jak jinak by páteční volný čas mohly využít. Náročné je to i pro otce Marka, protože mrňata mu statečně pomáhají od zásob jablek a sirupu a to nemluvíme o tom, jak se fara třese v základech, když se děti rozparádí při zkoušení písniček. Ještě nás čekají starosti s rekvizitami a kostýmy, ale všichni doufáme, že to zvládneme, nikdo neonemocní a 25. prosince se bude hra všem líbit.

Určitě si udělejte čas a přijďte se podívat.

Naše děti s rorátními lucerničkami před nedělní mši svatou.