Pátek 03.05.2024, sv. Filip a Jakub, Alexej
Rubrika Z našeho života

Svátky vánoční 2001

26.12.2001, kostel sv. Jakuba ve Veverské Bítýšce

O svátcích vánočních si křesťané připomínají narození Ježíše Krista. Po slavnosti Narození Páně pokračují svátky 2. svátkem vánočním, svátkem sv. Štěpána. Ze mše svaté tohoto svátku, která se konala v kostele sv. Jakuba ve Veverské Bítýšce, jsou i následující snímky. Hlavním koncelebrantem byl P. Karel Orlita, který přijel do Bítýšky na svátky ze studií v Římě.

Zahájení bohoslužby 2. svátku vánočního. Mši sloužili P. Karel Orlita (vpravo) a Mons. Stanislav Vídenský.

Při obřadu zpíval chrámový sbor mladých z Veverské Bítýšky a Moravských Knínic pod vedením Michala Silnici (v pozadí hraje na klávesy)

Pohled z kůru na zaplněný kostel

Při liturgii hraje paní Magda Balabánová na varhany, Michal Silnica zpívá

Blíží se závěr bohoslužby oběti, zleva P. Karel Orlita; ministranti Jiří Pohl, dr. Vladimír Krátký, Jakub Krystek; Mons. Stanislav Vídenský