Pátek 03.05.2024, sv. Filip a Jakub, Alexej
Rubrika Z našeho života

Adventní hra pro děti

25.11.2001, kostel sv. Jakuba ve Veverské Bítýšce

Během adventu se děti ve farnosti zúčastnili hry ROZZÁŘIT CELÝ SVĚT SVĚTLEM KISTOVY LÁSKY. Cílem hry je příprava dětí na oslavu narození Pána Ježíše.

25.11.2001 Barbora Dvořáková (vpravo) vysvětluje po mši svaté dětem pravidla adventní hry

Informace o hře:

Ahoj děti

Pro dobu adventní, kdy se všichni připravujeme na oslavu narození Ježíše, jsme pro vás připravili hru ROZZÁŘIT CELÝ SVĚT SVĚTLEM KRISTOVY LÁSKY.

Je připravena pro všechny, kdo mají odvahu a chuť, od dětí tříletých až po mládež.

Váš úkol: Rozzářit svět láskou – krabice předstvují obydlí lidí na celém světě, mají však temná okna, není zde radost, naděje, láska a tu máte přinést vy.

Jak: každý obdrží papírovou svíčku, do které napíše splnění úkolů a vybarví plamen svíčky, ty potom umísítme do tmavých oken, aby zářila. Půjdeme celým světem od severu na jih, od východu na západ, a vše co budeme dělat, budeme dělat pro obyvatele těchto krajin, aby zde zářilo světlo Kristovy lásky a všichni se mohli radovat z jeho narození.

Úkol pro předškoláky:

1. neděle: uklízet svoje hračky, ráno dětem připomenout, co mají konat a večer si vzpomeneme na obyvatele, pro které to dělali a do svíčky namalují nějaký symbol, když se jim to podaří.

2. neděle: rád se rozdělím se sourozenci, kamarády o sladkosti, hračky – pro obyvatele jihu. Modlitba, malování na svíčku.

3. neděle: budu se sám oblékat a uklízet své oblečení. Modlitba, malování na svíčku.

4. neděle: naučit se nějakou koledu, modlitba, malování na svíčku.

Úkol pro školáky (1.–5. třída):

1. neděle: uklidím si svůj pokoj a celý týden v něm budu mít pořádek (musí to být děláno s radostí pro obyvatele severu země) večerní modlitba za tyto lidi. Komu jsi udělal radost? Vše napiš na svíčku a nezapomeň vybarvit plamen.

2. neděle: Vše co budeme dělat, bude za obyvatele jihu – celý týden pomáhat s radostí, každému, kdo mě o něco požádá, i když se mně nebude chtít, modlitba za tyto lidi.

3. neděle: nyní budeme mylet na obyvatele východu – každý den si odřeknu televizi, sladkost, hry na počítači a nahradím dobrým skutkem.

4. neděle: vše budeme dělat pro obyvatele západu, připrav si dárky nejen pro ty, které máš rád, ale i pto toho, kdo ti ublížil, nebo pro misie.

Úkol pro školáky (5.–9. třída):

1. neděle: najdi ve Starém zákoně předpovědi o Mesiáši, např. Gn 3,15, 18,16, 49,10 Micheáš 5,2 a Izaiáš. Vlastní modlitba za obyvatele severu

2. neděle: napiš, proč asi Židé nepřijali Ježíše jako Mesiáše a jestli by ho dnes lidé přijali.

3. neděle: hledej v Novém zákoně v Matoušově evangeliu tituly Ježíš, jak jej nazývají.

4. neděle: najdi v Novém zákoně, kteří evangelisté popisují událost Ježíšova narození, které se ti nejvíce líbí.

Dones si malý polystyrenový věneček a za každou papírovou svíčku dostaneš opravdovou svíčku, až je budeme mít všechny čtyři, přineseme je při mši svaté na 4. neděli adventní v obětním průvodu a o vánocích ti budou zářit doma.

Tak se vydejte s námi na cestu!