Rubrika Z našeho života

Strom kříže – strom života

26.03.2006
Postní doba není dobou pro zamyšlení jen pro dospělé, ale měly by ji nějakým způsobem vnímat i ti menší kolem nás – naše děti. Strom kříže – strom života, který nám zaslalo Brněnské biskupství jako námět postní doby pro děti, byl nápad přímo stvořený i pro Sluníčko v Lažánkách. Zde jsme si námět trochu pozměnili, připadalo nám, že stromek by mělo mít každé dítě – svůj osobní i s cedulkou, aby stromeček byl jakousi vizitkou dítěte, které se o svůj stromeček během postní doby bude starat.
A tak jsme ve Sluníčku s dětmi o sobotním odpoledni před 1.postní nedělí vyrobily 20 stromečků, těch ale postupně přibylo, protože námět se zalíbil i ostaním dětem. A tak najednou v lažanském kostele vyrostlo 25 stromečků. Podle účasti na mši svaté či křížové cestě pak děti postupně ozdobily korunky stromů lístečky i květy a proměnily svůj papírový strom v živý, krásně kvetoucí.
A kde že tyto stromky teď budou kvést? No přece v Getsemanské zahradě, na místě, kde děti takto symbolicky nenechají Pána Ježíše samotného.