Úterý 07.02.2023, sv. Richard, Veronika
Hledat: Vyhledat

Z našeho života

Jak se tráví volné chvilky se Sluníčkem ...


Výroba vánočních stromečků

07.12.2008, Lažánky

probíhala ve Sluníčku v neděli 7. prosince na lažanské faře. Děti si zde vystříhaly a ozdobily papírové vánoční stromečky, které určitě potěší maminku doma a pěkně i ozdobí nějaký ten koutek či okénko v kuchyni či pokojíčku.(děkujeme s přípravou a pomocí mamince Helánové a Semerádové). Také si zde děti zazpívaly písničky, které si připravují pod vedením Terezky Petrášové na vánoční koncert.


   Více...

Výroba sněhuláčků a andílků

Marcela Petrášová
23.11.2008, Lažánky

V neděli 23. listopadu se na lažanské faře vyrábělo. Děti ze Sluníčka vytvářely první zimní a vánoční ozdůbky: sněhuláčka na špejli do květináče a pro maminku andělíčka na kolíčku(kramlíčku). Z fotodokumentace je zajisté vidět nejen pěkný výsledek práce, ale i velmi příjemně a vesele prožité již chladné a sychravé listopadové nedělní počasí. Tady v Lažánkách už napadl první sníh.


   Více...

Veselá ramínka a veselé obrázky

03.05.2008, Lažánky

vyráběly děti o sobotním odpoledni ve Sluníčku na Lažanské faře. A protože, venku již hřálo sluníčko jako v létě a všechny to táhlo do přírody, sešlo se nás na faře méně, než jak bývá zvykem. A tak jsme si mohli s dětmi dopřát více prostoru a fantazie pro tvoření. Výsledek byl opravdu pěkný nejen na překližkách a ramínkách, ale na některých byl výsledek tvoření i vidět. Pracovalo se s latexovými barvami, lepidlem a ubrouskami. Překližku nám zdarma dodala firma DV STYL Lažánky - pan J. Žižka, kterému děkujeme.    Více...


Batikování triček

05.04.2008, Lažánky

probíhalo v sobotu 5. dubna s dětmi ve Sluníčku na naší faře. Nejhezčí a největším překvapením bývá konečný výsledek - hlavně když se batikuje aspoň ve dvou až třech barvách. To se děcka nemohou konečného výsledku ani dočkat. A i tentokrát se jim to moc povedlo - vždyť jsou z nich taky již zkušení batikáři.


   Více...

Výroba jarních zajíčků

29.03.2008, Lažánky

Děti ve Sluníčku vyráběly jarní zajíčky do oken a zapotřebí k tomu byly nejen nůžky, ale i dobrá nálada a trpělivost - a tu děti vždycky mají. Kdo by chtěl přijít mezi nás, bude vítán, ať je z Lažánek či z jiné farnosti. Pro ty, kteří nechtějí ručně tvořit, farní prostory nabízí možnost i volné zábavy.




   Více...

Jak Sluníčko zpívalo na svatebním obřadu

21.01.2008, Lažánky

Sluníčko dostalo krásné pozvání zpívat na svatebním obřadě v kostele Sv. Jakuba ve Vev. Bítýšce, a protože pozvání bylo od samotného pana ženicha Martina Bublana, který za dětmi do Sluníčka jezdíval, bylo to pozvání pro Sluníčko moc milé a příjemné. Více prozradí fotodokumentace a nahrávka zpívání zde.




   Více...

Čertovské hrátky na faře

06.12.2007, Lažánky

Letošní mikulášské besídky, kterou pořádalo farní společenství dětí a mládeže Sluníčko, se v Lažánkách ujali samotní čerti . Ti dětem na faře připravili „ čertovské hrátky“. Kromě soutěžení na jednotlivých čertovských disciplinách čekalo letos na děti i jedno velké překvapení přímo v kapli kostela. Loutkové představení několika klasických pohádek v podání anděla a pekelného čerta vyvolávalo úsměvy na tváři nejen těm nejmenším dětem, ale i doprovázejícím rodičům či prarodičům. Vždyť kdo by se nezasmál pohádce, kdy například v Karkulce vlka „ sežral“ čert, kdy v Perníkové chaloupce čert unesl ježibabu a Šípkovou Růženku přijel políbit princ na žirafě? Tím ,však besídka nekončila. V 18,00 hod. následovala dětská mše svatá a v jejím závěru se děti dočkaly i slibovaného Biskupa Mikuláše, který si poradil skvěle i s těmi největšími uličníky. Přinesl jim totiž nadílku z brambor, mrkve a petržele. Ale protože to byl opravdový Mikuláš, nakonec nadělil všem i těm uličníkům sladkou odměnu.Více o čertovských hrátkách na faře a celé mikulášské besídce napoví fotodokumentace zde.




   Více...

Prázdninová dílna pro děti

Marcela Petrášová
15.08.2007


Prázdninovou dílnu pro děti otevřelo na dvoře fary v Lažánkách Farní společenství dětí a mládeže Sluníčko. Děti, mládež i maminky se zde schází během měsíce srpna každou středu v týdnu a tráví zde společné chvíle.    Více...


Překvapení ve Sluníčku

Marcela Petrášová
26.03.2006

Děti z lažanského Sluníčka se konečně dočkaly překvapení – své vysněné odměny, kterou si na lažanskou faru přály. Vydělaly si na to při třech muzikálových vystoupeních a dvou písničkových koncertech. A tak se jim o sobotním odpoleni 25.3.2006 jejich sen splnil.

Když přišly do Sluníčka na faru, čekal zde na ně nový stolní fotbal. To odpoledne 17 dětí vůbec nezahálelo a důkladně jej vyzkoušelo. Ti, co se ke hře nedostaly, pokračovaly v práci s vizovickým těstem, pak se navzájem vystřídaly.    Více...


Strom kříže – strom života

26.03.2006
Postní doba není dobou pro zamyšlení jen pro dospělé, ale měly by ji nějakým způsobem vnímat i ti menší kolem nás – naše děti. Strom kříže – strom života, který nám zaslalo Brněnské biskupství jako námět postní doby pro děti, byl nápad přímo stvořený i pro Sluníčko v Lažánkách. Zde jsme si námět trochu pozměnili, připadalo nám, že stromek by mělo mít každé dítě – svůj osobní i s cedulkou, aby stromeček byl jakousi vizitkou dítěte, které se o svůj stromeček během postní doby bude starat.
A tak jsme ve Sluníčku s dětmi o sobotním odpoledni před 1.    Více...

Jarní prázdniny 2006 se Sluníčkem

Marcela Petrášová
12.02.2006, Lažánky

Jarní prázdniny naše děti už mají dnes za sebou a popravdě řečeno: „jarními“ to tedy v žádném případě nebyly.Jednak následovaly hned první týden po pololetním vysvědčení a také proto, že kalendář ukazoval začátek února a venku vládla pravá zima. Je ale pravda, že dětem to ani trochu nevadilo, hlavně že se nemuselo do školy!

A tak Sluníčko uspořádalo pro děti v Lažánkách třídenní pobyt na jejich lažanské faře. Samotné motto „ dobytí jižního pólu“ napovídá, že zaručeně na děti zde nečekala nuda, ale především hry a závodnění, které vyvrcholilo dobytím jižního pólu – tím vrcholem byla lažanská Horka a do cíle dorazily všechny tři expedice: „Yetíci, Zmrzlý nosy i Ploutvonožci.    Více...

Sluníčkova stopovaná

29.05.2005

Jak jde strávit slunečnou neděli? Jednoduše...velká skupina se rozdělí na dvě, jednu menší a pohyblivější a druhou větší a mlsnější.(V obou skupinách je tedy zástupce dospělého jedince, jinak samé děti).
Ta první vyrazí po trase a naklade poklady a dopisy s jednotlivýmy úkoly, které nakonec vytvoří TAJENKU - hlavní poklad pa(e)rného dne.
Druhá skupina chvilku lebedí a pak vyrazí po stopách první.Všichni mají kola a namasírované nohy.

   Více...

Všechna práva vyhrazena římskokatolické farnosti a autorům příspěvků.