Rubrika FARNÍK 3/20

INFORMACE

Vzhledem k tomu, že pandemie koronaviru postupuje a u nás trvá vládní nařízení o omezení pohybu obyvatelstva, Vatikánská Kongregace pro bohoslužbu a svátosti vydala dekret ve kterém stanoví, že Velikonoční obřady proběhnou ve farních kostelích ve stanovené dny, ale bez účasti věřících. Každý kněz může obřady vykonat jenom jednou, z tohoto důvodu budou obřady pouze ve Veverské Bítýšce.

Promluva z každého obřadu bude natočena a najdete ji následující den na farních stránkách.

Od Zeleného čtvrtku do Bílé soboty najdete vždy ráno na stránkách zamyšlení k danému dni. Bude obsahovat myšlenky a návod, jak který den prožívat.

V následujícím týdnu budou každý den otevřené předsíňky farních kostelů, aby byla možnost alespoň soukromě se pomodlit.

V Lažánkách bude otevřená předsíň kostela pod kůrem. To proto, aby bylo vidět na svatostánek. Čas otevření: od 9 do 17 hodin.

Vev. Bítýška: pondělí až čtvrtek od 9 do 17 hodin

pátek od 9 do 15 hodin, sobota od 9 do 17 hodin.

Sledujte webové stránky farnosti, www.nasefarnosti.cz

Děkuji všem, kdo přispívají na potřeby farností. Ať už na farní účty:

Vev. Bítýška: 239857858/0300

Lažánky: 239860504/0300

Nebo dáváte peníze v obálce do poštovní schránky na faře v Bítýšce.

Každou středu od 18,00 do 18,30 se společně modlíme za brzké ukončení pandemie a další úmysly. K této modlitbě se můžete v uvedeném čase připojit přes kanál youtube. Adresu pro připojení najdete na stránkách farnosti. Mimo uvedenou dobu můžete záznam modlitby zhlédnout přes odkaz na stránkách farnosti.

Každý večer ve 20 hod zapalujeme svíci a modlíme se modlitbu Před Madonou z Veveří v těžké době.